Browse By

BUZDOLABINIZDAKİ GIDALARI TAZE TUTABİLMENİZ İÇİN İP UÇLARI

buzdolabi-taze-gida

Ne yazık ki buzdolapları için ‘’ buzdolabı gıdayı soğuk tuttuğu için, çabuk bozulmaz! ‘’ algısı oluşuyor. Tüm sorumluluğu buzdolabımıza yüklemenin rahatlığıyla bu noktada kontrolü elden bırakıyor olabilir miyiz dersiniz? Çoğunlukla “evet!”.

Tam bu aşamada, gıdanın buzdolabımıza girmeden önce üretim, depolama, lojistik gibi aşamalardan geçtiğini unutuyoruz. Hatta günlük koşturma içerisinde gıdanın kendine has gerçekleri olduğunu da unutuyor veya görmezden gelebiliyoruz. İşte bu nedenle gıdamızı satın alırken tarladan çatala, aşamaları nasıl geçtiğini düşünerek seçmemiz ve korumamız gerekiyor.

Tüketicilerin bu aşamaları değerlendirmesi için Avrupa ve Amerika’da Akıllı Etiketler kullanılmaktayken, ülkemizde gıdanın geçmiş olduğu yolda ne kadar korunduğunu gösteren bu akıllı sistem henüz kullanılmıyor. Bu nedenle buzdolaplarımızın gıdamızı doğru koşullarda sakladığından emin olmamız çok daha önem kazanıyor. Buzdolabında sakladığımız gıdaların kalitesini olumsuz etkileyebilecek sıcaklık, nem ve hijyen kaynaklı problemlerden kurtulmamız son derece önemli. Böylelikle kontrolü doğru zamanda ele alıp birkaç melek dokunuşu yaparak gıdamızın erken bozulmasını, buruşmasını ve çürümesini engelleyebiliriz.

Linkini vereceğimiz yazıda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında önemli noktalara değinilmiş. Bu yararlı bilgilerden faydalanmanız dileği ile,

http://www.gidahatti.com/haber/gida/gidalari-buzdolabinda-taze-tutmanin-puf-noktalari/

Sedef Yeni Nesil Ekibi olarak eklemek istediğimiz bir başka çözüm önerisi de etilen gazının taze sebze meyve gözlerinde yarattığı negatif etkiden kurtulmak için;

Etilen gazı sebze ve meyvelerin doğal olarak ürettikleri bir olgunlaşma hormonudur. Saklama esnasında ortamdan uzaklaştırılmadığında hızla olgunlaşma, çürüme ve buruşma gibi sorunlara neden olur. Taze sebze ve meyveleri daha uzun süre saklamanın en kolay ve etkin yolu ise ortamdaki etilen gazını emmek. Hasat Sonrası Yeşil Çözümler buzdolabınızdaki havayı filtreleyerek etilen birikmesini önleyecek etilen emici poşetler sunmaktadır, gıdalarınızı korumak için alacağınız önlemlerin yanında bir alternatif olabilir.

Hasat Sonrası Yeşil Çözümler hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizlere ulaşabilirsiniz…

0216 501 00 97

bilgi@sedef.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + = 8

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.