Browse By

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ DÜNYA GELECEĞİ İÇİN TEHDİT OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR!

iklim_degisikligi_ana_gorsel

İklim değişikliği, küresel ısınma, küresel soğuma veya doğal felaketler derken geleceğimiz gün geçtikçe daha fazla zarar görmeye devam ediyor. İnsanlığın sonunu getirebilecek büyüklükte bir tehdit olan iklim değişikliğinin farkında olan araştırmacılar, bilim adamları hatta yakın zamanda şahit olduğumuz üzere din adamları dahi bu konuya olan farkındalığın artması ve önlem alınması için toplumu bilinçlendirmek adına sürekli çağrıda bulunuyor.

İklim değişikliğinin meydana getirebileceği problemlere önlem almak ve çözüm geliştirmek için Paris’te gerçekleştirilen İklim Değişikliği Konferansı öncesinde yapılan açıklamada, 2003 ve 2013 yılları arasında dünya genelinde 1,5 trilyon dolardan fazla zarara yol açan doğal felaketlerin tarımsal üretime ağır darbe vurduğu belirtilmişti.

İklim değişikliğinin tarımsal üretime şimdiye kadar 1,5 trilyondan fazla zarar verdiği düşünüldüğünde önlem alınmaz ise ilerleyen zamanlarda bu rakamın ne kadar artabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Düşünmek istemeyenleriniz olabilir fakat gerçek şu ki doğanın dengesi bozuluyor, kaynaklarımız tükenmeye devam ediyor ve sonuçlarına canlı cansız tüm varlıklar katlanmak zorunda!

200’den fazla ülkenin temsilcilerinin katılımıyla Paris’te gerçekleşen İklim Zirvesinden çıkacak sonuçları beklediğimiz günlerde birey olarak nasıl önlemler alabileceğimize odaklanmak ta önemli.

http://www.gidahatti.com/haber/gida/fao-agir-hava-kosullari-gida-guvenligi-icin-tehdit/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + = 9

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.