Browse By

LOGİTRANS 2017’DEN BİLDİRİYORUZ: ETKİNLİKLERDE BOZULABİLİR ÜRÜNLERİN İHRACATINDA ESNEK TERMAL ÇÖZÜMLERİN ÖNEMİ VURGULANDı!

Avrasya bölgesinin taşımacılık, lojistik ve tedarik zinciri çözümleri konusunda önemli bir buluşma noktası olan Logitrans 15-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi. Fuar süresince geniş çaplı bir etkinlik programı vardı ve alanında uzman katılımcılar önemli konu başlıklarını tartıştı.

Yeditepe Taşımacılık Sunumu. Kürsüde Sn. Alp TUĞHAN

Yeditepe Taşımacılık Sunumu. Kürsüde Sn. Alp TUĞHAN

16 Kasım’da gerçekleşen PeriLog Hava Kargoda Bozulabilir Ürünlerin konu alındığı etkinlikte konuşmacılar Termal Çözümlerin önemi üzerinde yoğunlaştı. Termal Örtüler ile tarmac’ta su ürünlerinin dış ortam sıcaklığına karşı korunmasını sağlayan Yeditepe Taşımacılık A.Ş. firması Genel Müdürü Alp TUĞHAN konuşmasında “Ürünlerimizi, özellikle soğuk zincirdeki ürünleri her alanda korumamız gerekiyor, bunlar içinde Temp-Ex marka Termal Örtüleri kullanıyoruz.” diyerek bozulabilir ürünlerin (gıda,aşı vb.) korunmasının önemine dikkat çekti. İstanbul’daki yeni havaalanı inşaatı sürerken bu alanda bozulabilir kargoların nasıl korunacağı soruları en önemli gündem konuları içerisindeydi. Bu açıdan bakıldığında en can alıcı soru maliyet etkin, uzun süreli koruma yöntemleri hakkındaydı. Sorunun ana konusu; Atatürk Havalimanında yüklemelerin ortalama 20-30 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilirken, yeni havalimanının büyüklüğü düşünüldüğünde daha uzun sürelerde uçak altına taşınacak bozulabilir kargoların bu süre zarfında nasıl korunacağıydı.

Qatar Havayolları standından bir görüntü. PMC ebadında Tek Kullanımlık Temp-Ex Termal Örtü

Qatar Havayolları standından bir görüntü. PMC ebadında Tek Kullanımlık Temp-Ex Termal Örtü


Fuar alanında Perishable (bozulabilir) taşımacılığı konusunu ciddiye alan Qatar Havayolları da yer almaktaydı. Standlarında bozulabilir (perishable) kargo taşımacılığında ek güvenlik önlemi olarak kullandıkları PMC ebadındaki Temp-Ex Tek Kullanımlık Termal Örtüyü sergileyerek hizmet kalitesini fuar katılımcıları ile paylaştı.

Yeditepe Taşımacılık, Qatar Havayolları gibi çözüm ortakları ile hizmet kalitelerini genişletmeyi esas edinen firmalarla dirsek temasında çalışan Temp-Ex Termal Zincir Çözümleri Ekibi de fuarı ziyaret edenler arasındaydı. Temp-Ex Termal Örtü Çözümlerinin üreticisi Sedef A.Ş Genel Müdürü M. Gökhan DEMİR’e fuar ve etkinlikler hakkında görüşünü; “ Logitrans gibi fuarlar lojistik sektörünün ihtiyacı olan zeminine oturması için önemlidir. Sürdürülemez verimlilik anlayışı yerine bilimsel yaklaşımlar ile, gelişim ve iyileştirmeye açık sistemleri inşaa eden lojistik sektörü gibi, lokomotif iş kollarının ve çalışanlarının geliştireceği farkındalık geleceğimizi ciddi olarak etkilemektedir. Bu anlamda Yeditepe Taşımacılık ve Qatar Havayolları sektör adına teşekkür etmemiz gereken firmalar. Enerji sarfiyatını azaltan, bilimsel gerçekler ile saha verilerini yorumlayarak gerçekleştirdikleri ayağı yere basan yatırımlar sayesinde müşterilerine uygun maliyet ve kriterde çözümler önermekteler. Termal Zinciri iyileştirme konusunda ortak çalışmaya yatkın firmalarımız ile geliştirdiğimiz çözümlerde; her müşterinin farklı ihtiyaçları olduğunu bilerek, vakaya özel ar-ge çalışmaları yapıyoruz. Gerek sahada gerekse laboratuvar ortamında valide ettiğimiz çözümler sayesinde tüm tarafların hizmet kalitesi her geçen gün artmakta. Pastayı bölmek yerine büyütmeyi hedefleyen, çözüm ortağı olma fikri ile hareket eden firmalar ile kol kola girmekten memnuniyet duyuyoruz.” şeklinde ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


2 + = 10

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.