Browse By

Mutlu Son “Sıfır Atık”

“Gıda tedarik zincirinde taşınan ürünlerin koşullarını merak ettikleri kadar, ürünün durumunu analiz etmenin de önemli olduğunu düşününen Chaudhuri, “Çünkü bu sayede ürünler uygun lokasyonlarda olabilir ve böylece gıda atıklarını azaltabiliriz. İzlenebilirlik sayesinde ürünler doğru noktalara yönlendirilerek, uygun durumda olmayanların atığa dönüşmesi engellenebilir.”

Yukarıdaki açıklamasıyla Sıfır Atık, Endüstri 4.0 ve Gıda Tedarik Zinciri konularına giriş yapan Dr. Chaudhuri ülkemizde son günlerde gündemde olan önemli gelişmelere işaret ediyor. Bu gelişmeler firmamız ve çalışanlarımız adına çok önemli ve bir o kadar gurur verici. Çünkü; Sedef A.Ş ekibi olarak 40 yıllık iş hayatımızın son 12 yılında odaklandığımız bozulabilir ürünlerin tedarik zincirinde:
* Akıllı Etiketleme ve Aktif Ambalajlama Tekniklerinin Entegrasyonu
* Termal Zincir Çözümleri
konularında Avrupa, Güney Amerika ve Afrika’daki müşterilerimiz ile yürüttüğümüz birbirinden önemli projeleri artık ülkemizde de görebileceğimize, ortak dili konuşabileceğimiz firma ve kişilerle karşılaşabileceğimize dair ciddi umut veriyor.
Yıllardır süren çalışmalarımızda israf ve atığa odaklı; %100 yerli üretimle gerçekleştirdiğimiz çözümlerin yanı sıra tamamlayıcı ithal çözümlerle de, süreç ve ürüne özel bilgi birikimi ile daha çok üretmek yerine ürettiğini hedefe doğru şartlarda ulaştırmayı hedefleyen Sedef ekibi sadece atıkları azaltmıyor aynı zamanda gıda atıklarının organik madde olarak toprağa dönmesini sağlayan farklı kompost tekniklerinin de yer aldığı Onarıcı Tarım ve Agroekoloji konularında da yıllardır bireysel eğitimlerini sürdürüyor. Bütüncül bir bakış açısı ile konulara yaklaşmayı ilke edinen ekip üyelerimiz gerek tüketici ölçeğinde gerek üretici ölçeğinde örüntüleri okumak suretiyle  ar-ge ve ür-ge gücüyle destek olmaya çalışmaktadır. Bu nedenle kendi tüketim alışkanlıklarını da sürekli gözden geçirerek iyileştiren ekibimiz tüketicilikten türeticiliğe geçişi yıllardır bir çok katmanda tecrübe ediyor.
* Termal Zincir Çözümleri
* Aktif Ambalajma
* Akıllı Etiketleme ve İzlenebilirlik
* Onarıcı teknikler
gibi konularda danışmanlık ve çözümler sunan ekibimiz Sıfır Atık projesinde  bütüncül bir yaklaşım sergilemek isteyenlerle ülkemizde de buluşabilecek olmanın heyecanını yaşıyor.
Kaynak: https://www.gidahatti.com/endustri-4-0-gida-tedarik-zincirini-nasil-etkiliyor-129768/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


2 + 8 =

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.