SAYI 62
Havalar Nasıl Olursa Olsun, Temp-Ex® Termal Örtünüz Hep Yanınızda Olsun.

Havalar Nasıl Olursa Olsun, Temp-Ex® Termal Örtünüz Hep Yanınızda Olsun.

Hava kargo gönderilerinin vazgeçilmezi Temp-Ex Tek Kullanımlık Örtüler yurtiçi ve yurtdışında hassas kargo gönderileri için güvenilir bir koruma çözümü. Çok kullanımlık modelleri de bulunan Temp-Ex, şu sıralar narenciye ve kiraz başta olmak üzere taze meyve gönderilerinde ve farmasötik sektörünün hava kargo yüklemelerinde tercih ediliyor. Farklı ebatlarda üretilebilen Temp-Ex’in hibrit çözümü Etilen Emicili setler, incir, kiraz, çilek, narenciye, elma gibi birçok hassas üründe çürüme ve küflenmeyi engelliyor, raf ömrünü doğal yollarla uzatıyor. Uçucu organik bileşenlerin uzaklaşmasını sağlayan Etilen Emiciler sayesinde meyveler lezzet, besleyicilik, doku ve görüntülerini koruyarak sevk edilebiliyor. 

Hava, kara ve deniz operasyonlarında değerleri koruyan çözümleri sektörün istifadesine sunmaktan gurur duyuyoruz.

http://havakargoturkiye.com/Kose-Yazarlari/osman-ersoy/7/31/termal-ortu-sektore-daha-etkin-tanitilmali

Yeni Trendler – Sektör Takip

ATLAYAN ZIPLAYAN BALIK AMBALAJI

Bu ambalajlı balık taze yakalanmışlar kadar taze! İnanmıyorsanız izleyin ve şaşırtıcı derecede tazelik nereden geliyor kendi gözlerinizle görün...

Sensör ve wifi gibi teknolojilerin geldiği son noktada artık üreticiler pazara sundukları ürünleri farklılaştırmak için akıllı teknolojileri rahatlıkla kullanabiliyorlar. Linkini vermiş olduğumuz çalışmada göreceğiniz gibi tüketicilerini ambalajlı balığın tazeliği hakkında eğitmekte zorlanan Mila firması ambalaja hayat vermiş. Ambalaja gömülü yakınlık sensörü sayesinde tüketici dolaba yaklaştığında adeta bir oltanın ucundaymış gibi zıplayan ve oynayan paketleri görenlerin şaşkınlığı ve tepkisi bu markayı ve ürünü bir süre unutmayacaklarını gösteriyor. 

Ambalaj ve Akıllı Etiketleme çözümlerinin uygulama alanları neredeyse firmaların hayal dünyasının genişliği kadar geniş. Burada kilit nokta, uygulamaya geçecek yiğitlerin bekleniyor olması. 

http://www.trendhunter.com/trends/live-fish-pack

Temp-Ex® Güçlü İşbirlikleri ile Sağlıklı Gıdanın Dünyanın
Her Yanına Ulaşmasını Garantiliyor

Yeditepe Kargo sunduğu taşımacılık hizmetlerinin tüm segmentlerinde başarı hikayelerine sahip; Pegasus, Lufthansa gibi değerli havayollarının ödüllerini de kazanmış, dinamik bir firma. Lojistik zincirinin her dalında uzmanlaşarak bütünleşik, hızlı ve hatasız bir servis sunmayı hedefleyen Yeditepe, hız bakımından giderek daha çok tercih edilen havayolu taşımacılığına ağırlık vererek bu alanda büyüyen firma Temp-ExÒ Termal Örtü Çözümlerini bozulabilir kargo ürünlerinde başarı ile kullanıyor. Bu sayede müşterilerine %100 Soğuk Zincir Güvenilirliği sağlayan Yeditepe son katıldığı fuarda da hizmetleri ile öne çıktı. 

Temp-ExÒ’in üreticisi Sedef Yeni Nesil A.Ş.’nin Koruma Çözümleri Ekibi ile dirsek temasında çalışan Yeditepe Ekibi, değerli kargoların güvenli ve tazeliğinden ödün vermeden varış noktasına ulaştırılması için farklı süreçlere özel çözümler geliştirmeye devam ediyor. 

02-04 Haziran tarihlerinde İzmir’de gerçekleşen Future Fish Eurasia fuarına katılan Yeditepe Kargo, Bozulabilir Kargo Taşımacılığındaki farkını, standı ve sunumu ile de ortaya koydu. Temp-ExÒ Termal Koruma Çözümleri ile Soğuk Zinciri güçlendiren, geçiş ve rampa risklerini engelleyen bütünleşik uygulamalarını içeren, fuar alanından çekilmiş kısa bir videoyu izleyerek "lojistikte kaliteli hizmet”  kurgulanışı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yeditepe Kargo’ya başarılarının devamını diliyor ve değerleri koruyan Temp-ExÒ Çözümleri ile her daim destekçileri olduğumuzu memnuniyet ile duyuruyoruz.

 

Sedef Blog’dan Seçmeler…

TERCÜME KÜTÜPHANESİ > GIDADA DETAYCILIK, OBURLUK VE EŞİTLİK ÜZERİNE

http://sedef.com/blog/gida-da-detaycilik-oburluk-ve-esit-haklar-uzerine/

“Basit bir hayalimiz var, paylaşalım; emeğin ve doğanın ucuzlatılmadığı bir döngüde, toplumun gelir seviyesinin yükselmesi ile gıdanın da hakketiği gerçek değeri bulması! Kısaca hedef, tüm tüketim ağında yeralan tarafların doğal yollarla beslenebilecek olması. Bu konuda bir anlaşabilsek, sonrası çorap söküğü gibi gelecek. Gerçek, iyi ve taze gıdaya ulaşımda EŞİTLİK!...."

"Peki neden bu tavuk göründüğünden daha şişman?" sorusuna cevap arayan, The Guardian'da yayınlanan Andrew Purvis’e ait haberin tercümesine Tercüme Kütüphanemizden ulaşabilirsiniz.

Katkılarından dolayı Emre Rona'ya teşekkürler