KORUR
 
Oksijen Emici Etiket ve Poşetler
   
   
 
 
Sıkça Sorulan Sorular
 • Termal Örtü nedir?
  Sıcağa veya soğuğa hassasiyeti olan ürünlerin dış ortama karşı korunmasını sağlayan ürünlerdir.
 • Termal Örtüler nasıl çalışır?
  Hassas kargo ürünlerini istenmeyen ortam sıcaklıklarına karşı yalıtmak sureti ile korur. Havanın içten dışa veya dıştan içe doğru hareketine karşı bariyer oluşturmak mantığı ile çalışır.
 • Termal Örtü kullanım alanları nelerdir?
  Sıcaklık hassasiyeti olan gıda, farmasötik ve kimyasallar gibi ürünlerin sevkiyat ve depolanmasında kullanılmaktadır.
 • Termal Örtü çeşitleri nelerdir?
  İhtiyaca göre kargo taşımacılığında kullanılan ebatlarda; palet- rulot-PMC-20”/40”/IBC konteyner-varil, üretilmektedir. Farklı şekillerde yüklenebilen sıcaklık hassasiyeti olan ürünlerin üzeri Termal Örtüler ile kapatılmak suretiyle sıcaklık korunur. Ayrıca tek ve çok kullanımlık olarak ta üretilebilmektedir.
 • Soğuk zincirde Termal Örtülerin avantajları nelerdir?
  Kargo taşımacılığında birimler halinde paketlenmiş olan; palet, rulot vb ürünler soğuk zincirde aktif soğutma sistemleri ile korunmaya çalışılır. Fakat işin doğası gereği kırılmaların meydana geldiği kritik kontrol noktalarında (HACCP) Termal Örtüler maksimum koruma sağlayarak ciddi avantajlar yaratır.
 • Lojistikte Termal Örtülerin avantajları nelerdir?
  Soğuk Zincir lojistiğinde amaç dağıtım esnasında ürünün kalitesine etki edecek sıcaklık dalgalanmalarını önleyecek bir organizasyon gerçekleştirmektir. Soğuk hava söz konusu olduğunda bu, ciddi bir mücadele gerektirir. Tedarik zincirinde farklı saklama sıcaklıkları olan ürünlerin varlığı bu mücadeleyi daha da zorlaşmaktadır.

  Termal Örtüler palet, rulot gibi birim bazında koruma sağlar. Bu sayede taşıma esnasında aynı araca farklı iklimlendirme ihtiyacına sahip ürünlerin yerleştirilebileceği ideal bir çözüm sunar. Lojistik süreçte esneklik sağlayan Termal Örtüler ile kombine yüklemeler yapılabilirken, kırılmayan, kapalı devre soğuk zincir döngüsü yaratılır.
 • Müşteri teslimatında Termal Örtülerin avantajları nelerdir?
  Sıcaklıklık hassasiyeti olan ürünleri müşterinize teslim ederken ürünler indirme/bindirme sürecinde dış ortam sıcaklığına karşı koruma altındadır. Termal Örtüyü müşterinizde bırakırsanız hassas ürünlerini depolama süresince de korumasını sağlarsınız. Örneğin bu hassas ürünler gece teslimatlarında depoya çekilmeden sabah vardiyasını bekleyebilecektir.

  A’dan Z’ye kapalı devre soğuk zincir koruması için Temp-ex®’lemek tek çözümdür.
 • Tek veya çok kullanımlık, hangisini seçmelisiniz?
  Termal örtüleri soğuk zincir lojistik süreçlerine dahil ederken değerlendirilmesi gereken önemli noktalar vardır. Termal Örtünün;

  • Koruma süresine bağlı yalıtım gücü
  • örtünün geri alınabilme durumu
  • operasyonun işleyişi

  Bu üç kriter tek yönlü bir çözüm olan tek kullanımlık veya yıllarca kullanılan çok kullanımlık standart modellerden birini seçmenizi sağlar .
 • Terzi işi çözümler var mıdır?
  Sedef Yeni Nesil Çözümler A.Ş standart çözümlerinin yanısıra sürece özel tasarımları ile tek ve çok kullanımlıklık Temp-Ex®’leri üretmektedir. Tasarım ve Ar-Ge ekibi yalıtım kalitesinden kullanım alanına ve uygulamaya bağlı olarak geniş bir alanda çözümler üretmektedir.

  Korunacak ürünlerin özel ihtiyaçlarına göre geliştirilen aktif koruma yöntemleri ile kombine edilmiş Temp-Ex® Hibrit Modelleri de mevcuttur. Nem ve etilen hassasiyeti olan kargolar ile sıcaklık takibi gereken kargolar için çözümlerimizi sorunuz.